Dobrodosao/la na PIK Stuffs.Ako ste vec registrovani ulogujte se na sajt klikom na "Pristupi" ako niste regitrovani registrujte se klikom na "Registruj se".

Hvala. Admin Team.
Dobrodosao/la na PIK Stuffs.Ako ste vec registrovani ulogujte se na sajt klikom na "Pristupi" ako niste regitrovani registrujte se klikom na "Registruj se".

Hvala. Admin Team.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPocetnaGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vanzemaljci Gde STE ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Cobre
Admin
Admin
Cobre


Broj postova : 473
Join date : 12.12.2009
Age : 37
Lokacija : Loznica

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 4:13 am

Ako vanzemaljci postoje, gde su dosad, primetio je jednom prilikom poznati fizičar, nobelovac Enriko Fermi. To pitanje mogli bi danas da ponove i naučnici koji učestvuju u projektu SETI (Search for Extraterrestiral Inteligence), koji ove godine obeležava pola veka svojih aktivnosti.

Ideja za projekat SETI rođena je u junu 1959. godine, kada je u uglednom časopisu Nature naučna zajednica pozvana u potragu za vanzemaljskom inteligencijom. Ipak, prava potraga je počela u aprilu 1960. godine, kada je mladi američki astronom Frenk Drejk (Frank Drake) u blizini mesta Grin Benk (Green Bank) u Zapadnoj Virdžiniji postavio radio-teleskop kako bi istražio da li oko zvezda Epsilon Eridani i Tau Ceti, koje su slične našem Suncu, ima tragova vanzemaljske inteligencije. Svoj projekt nazvao je Ozma, prema kraljevstvu iz knjige "Čarobnjak iz Oza".

Ali, niko se dosad nije javio ni Drejku, ni stotinama drugih naučnika koji tragaju za vanzemaljcima pomoću moćnih radio-teleskopa u okviru projekta SETI. Najveći među njima, smešten u opservatoriji Aresibo u Portoriku, ima prečnik od 306 metara. "Naći ćemo E.T.-ja između 2020. i 2025. godine", izjavio je dr Set Šostak (Seth Shostak), jedan od vodećih istraživača Instituta SETI u Mountain View u Kaliforniji. Šostak smatra da će prvi vanzemaljci s kojima će čovečanstvo stupiti u kontakt biti "misleće mašine", visokorazvijena vrsta koja je tehnološki ispred nas nekoliko vekova. Potragu za pametnim vanzemljacima sigurno će pospešiti i 26 miliona dolara vredne radio-antene koje je jedan od osnivača Microsoft-a, Pol Alen (Paul Allen), dao kao donaciju za projekat SETI.

Međutim, šta će se dogoditi ako nam neki E.T. pošalje poruku? Prema protokolu (doduše, bez pravne snage) Međunarodne aeronautičke akademije, nakon primljenog signala odmah bi trebalo obavestiti generalnog sekretara Ujedinjenih nacija, koji bi tu vest saopštio celom svetu. Zatim bi međunarodna zajednica formulisala odgovor u ime celokupnog čovečanstva.

Vanzemaljci Gde STE ? I_9e076be4f4
Vanzemaljci Gde STE ? I_3046884fb3
Vanzemaljci Gde STE ? I_99c3f6a7f2
Nazad na vrh Ići dole
[Big-Gun]
Admin
Admin
[Big-Gun]


Broj postova : 57
Join date : 10.12.2009
Age : 27
Lokacija : Kacarevo

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 4:50 am

sta nikad niste videli vanzemaljca? eee koji ste vi pacenici... alien
Nazad na vrh Ići dole
ivkic
Globalni Moderator
ivkic


Broj postova : 128
Join date : 13.12.2009
Age : 40
Lokacija : Dimitrovgrad/Srbija

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 5:39 am

xaxaxa ma video sam bre, pre neki dan smo bili na pitje i to vanzemaljka znas kako je lepa haha.......salu na stranu....ja mislim da ta mala cudna zelena bica ne postoje!!!!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Baby

Baby


Broj postova : 32
Join date : 16.12.2009
Age : 35

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 12:30 am

kao astronom mislim da nismo sami u svemiru.Tj ubedjena sam. Ne kazem da postoje mala zelena stvorenja koja idu na kafu sa Ivkicem,ali mislim da postoji neki nizi oblik zivota.U drugoj galaksiji je otkrivena planeta slicna zemlji (samo malo manja od nje ) pa verovatno da tu postoji nesto.
Nazad na vrh Ići dole
[Big-Gun]
Admin
Admin
[Big-Gun]


Broj postova : 57
Join date : 10.12.2009
Age : 27
Lokacija : Kacarevo

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 5:44 am

Baby pa sto nerece ranije, sad sam shvatio da sam ja sa te planete i da zbog toga imam nadljudsku snagu... Razz alien
Nazad na vrh Ići dole
Baby

Baby


Broj postova : 32
Join date : 16.12.2009
Age : 35

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 10:53 pm

hahahaha pa eto sad znas Smile Zanima te nesto iz astronomije Smile ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
[Big-Gun]
Admin
Admin
[Big-Gun]


Broj postova : 57
Join date : 10.12.2009
Age : 27
Lokacija : Kacarevo

Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitimePon Jan 04, 2010 2:34 pm

mene? da! Kako se prave bebe vanzemaljci? msm ne mogu ove nase rode da lete do njhovih planeta, daleko je to :/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vanzemaljci Gde STE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanzemaljci Gde STE ?   Vanzemaljci Gde STE ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vanzemaljci Gde STE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Zabava :: Zanimljivosti-
Skoči na: